אירוח אתרים Webpoint  
אירוח אתרים המהיר והזמין ביותר בישראל !
   
   
 
אירוח אתרים באינטרנט
אודות אירוח אתרים ירוק
 
ווב פוינט מקבוצת אינטרספייס היא החברה היחידה בישראל עם חוות שרתים עצמאית והראשונה בישראל להציע אירוח אתרים ירוק.

אירוח אתרים ברמה אחת מעל כולם!!
Web Hosting

מה זה אירוח אתרים (Web Hosting)?

מבוא - אירוח אתרים

בין אם אתם גוף עסקי או פרטי שבבעלותו אתר אינטרנט ועל מנת שאתר האינטרנט יהיה מקושר לרשת האינטרנט, קבצי המקור המרכיבים את אתר האינטרנט שלכם, צריכים להיות מאוחסנים בשרת אינטרנט. זהו למעשה מחשב בעל נתונים המגדירים אותו כשרת אינטרנט. העלויות הכרוכות ברכישת שרת האינטרנט ובאחזקתו עלולות להיות גבוהות והעובדה שאחזקתו וקישורו לרשת האינטרנט דורשים ידע טכני שאינו זמין ברוב הגופים העסקיים, גורמים לכך שרוב העסקים משתמשים בשירותי חברות אשר מתמחות באירוח אתרים. Web hosting, אירוח אתרים, אחסנת אתרים (אחסון באות ח' מלשון מחסן או איכסון בכ' מלשון אכסנייה), הינם מונחים המקובלים לתאור השירות שבו חברות מתמחות מספקות את הציוד והמשאבים הטכניים עבור אחזקת האתר שלך בשרתיהן.

בהקבלה, חברות אירוח אתרים מתפקדות כמעין בעליו של בניין, המשכירים את חדריו לגופים עסקיים שונים. חדרי הבניין מושכרים לבעלי העסקים על פי צרכיהם ובאחריותו של המשכיר לספק את צרכי הבניין ולדאוג לפעילותו השוטפת, כך שבעלי העסקים המשכירים את הנכס יהנו מפעילות רציפה ומלאה ללא הפרעות. רוב העסקים שוכרים את שירותן של חברות אירוח אתרים, לאחסון האתרים שבבעלותם.

איך לבחור בשירות המתאים לאירוח האתר שלי?
ספקיות אירוח אתרים מציעות מיגוון רחב של שירותים ופתרונות משלימים של אירוח אתרים. הבחירה בספק אינה פשוטה עקב ריבוי הספקים, המונחים הטכניים המבלבלים ושלל המחירים והמבצעים. אולם, אם נפשט את מרכיבי ה hosting נוכל להקל על הבחירה.

מיקום השרתים

האינטרנט אמור להיות עולם ללא גבולות, נכון ? אז בעצם זה נכון באופן חלקי. מכיוון שהאינטרנט משמש כפלטפורמה תקשרותית או שיווקית מכל מקום לכל מקום, למיקום הגיאוגרפי של שרת האינטרנט תפקיד מכריע במהירות הגלישה לתכנים ונגישותו לגולשים ממקומות שונים בעולם. באופן היסטורי, שדירת האינטרנט המרכזית נמצאת בחופה המזרחי של ארה"ב ולשדירה זו דאגו להיות מקושרות מרבית מספקיות התקשורת ברחבי העולם.

בארץ מפת התקשורת הבין ספקית פשוטה הרבה יותר ובטבורה צומת תקשורת אחת ועוד צומת תקשורת חלופית שמתוחזקת על ידי ארגון האינטרנט הישראלי ((Israeli Internet eXchange -(IIX). אולם היציאה אל ומשיכת קבצים משדרת האינטרנט המרכזית ולספקיות באירופה ובמזרח הרחוק היא איטית ולא אמינה וזאת עקב המרחק הפיזי והעומסים ממנו סובלות הספקיות בארץ. לכן מומלץ לבעלי אתרים בעלי פעילות עולמית שמיקום השרתים בסמיכות לשדרת האינטרנט המרכזית בארה"ב על מנת ולהבטיח קישור מהיר למרבית העולם.

חוות שרתים

למרות שגם הדוד משה יכול להתקין מספר אפליקציות על ה- PC שלו ולהציע שירותי אירוח אתרים תמורת סכום פעוט ולעטוף את השירות באתר אינטרנט מהוקצע, אין בכך בכדי להעניק שירותי אירוח אתרים ברמה סבירה. בכדי לספק שירוי אירוח אתרים מקצועי נדרשת השקעה ראשונית והשקעה מתמשכת משמעותית בציוד השרתים והתקשורת. חברות שהנגישות, האמינות והביצועים של האתר חשובים להם, לא מתפשרות ונותנות לגופים מקצועיים לעבוד עבורם ובכך נחסך מהן הצורך לדאוג לתחזוקת השרת והקישוריות שלו לאינטרנט, תוך חסכון בהשקעה בתשתיות, בזמן הקמה ומשאבי ניהול.

ספקיות מקצועיות ממקמות את שרתיהם בחוות שרתים משלהם. חוות שרתים נבנות בסטנדרטים קפדניים על מנת להבטיח את אמינות המערכות ואבטחתם. חוות שרתים מקושרות בקוים חלופיים למספר ספקים אחרים ולצמתות תקשורת. בתשתיות משולבות מערכות אבטחה מסביב לשעון למניעת חדירות פיזיות ואלקטרוניות, מערכות לניטור השרתים מסביב לשעון, מערכות כיבוי אש מתקדמות, מערכות קירור ובקרה אקלימית ומערכת אספקת חשמל בעיתות חירום.

כחלק מהמשא הציבורי לשמירה על איכות הסביבה, החברות הגדולות עם חשיבה ירוקה והעוסקות בתחום אירוח אתרים, פועלות להטמעת המושג אירוח אתרים ושרתים ירוק ומשקיעות למען המטרה זמן ומשאבים רבים וזאת מבלי לפגוע בביצועי השרתים המאוחסנים בחוות השרתים העצמאיות שלהן.

רוחב פס

רוחב הפס של חוות השרתים ונפח התקשורת הפנוי הינם נתונים דינמים שקשה מאוד לקבלם אולם הינם מאוד חשובים. כנ"ל לגבי נפח התקשורת המוקצה לכל שירות ושירות בחוות השרתים. עומס בקווי החווה יכול להקשות או למנוע מגולשים להגיע לאתרך. אנשי מקצוע וכלים מיוחדים מאפשרים לבדוק את נגישות החווה ויציבות קוי התקשורת ממקומות שונים בעולם.

שירות שירות שירות

אירוח אתרים הינו שירות מקצועי וכשכזה חלים עליו כל אותם הפרמטרים שמרכיב שירות מקצועי אמור להכיל. האם ישנה תמיכה זמינה ומקצועית ? האם יש עם מי לדבר בטלפון? באיזה שעות? האם ניתנת אחריות מקצועית לטיב השירות (SLA)? האם ישנה אחריות מלאה על החומרה של שרת אינטרנט ומרכיבי האירוח השונים?

שירות מקצועי דורש נסיון

ניהול מערכות IT בכלל ומערכות אירוח אתרים ושרתים בפרט, הינן שילוב של אומנות ומדע. בבחירת ספק יש לוודא שמדובר בחברה מתמחה בתחום ובעלת נסיון נצבר. ספקיות אינטרנט ומעצבי אתרים מתפתים לעיתים קרובות מידי להציע שירותי אירוח עקב פעילויות דומות אך במקרים רבים השירות סובל מחוסר מיקוד, חוסר במערכות מתאימות ובטיפולן של ידיים לא מתאימות.

אירוח אתרים זול?

האינטרנט הרגיל אותנו לחשוב שבאינטרנט הכל בזול ואם לא בזול אז בחינם. ההנחה הוחדרה בימי הבועה, כשספקיות שונות נלחמו על נתחי שוק וסירבו לחשוב על מונחים כמו רווחיות. אולם כידוע לכולם, אין ארוחות חינם. בימים שפויים יותר אלה, ספקיות מקצועיות ואיכותיות ממצבות ומתמחרות את שרותיהן בהתאם. שירות זול צריך להדליק אצלכם נורה אדומה. סביר להניח במיוחד כאשר השירות מוצע בחינם, הספק ירוויח מאיזה שהיא תחבולה, כגון מכיר הפרטים שלכם למרבה במחיר, הפצצתכם בדואר זבל וכו'.

באיזה שרת אינטרנט עלי לבחור ?

באופן כללי, שרתי האינטרנט ופלטפורמות אירוח אתרי אינטרנט נחלקים לשניים: שרתי לינוקס (או יוניקס) ושרתי חלונות. לכל סביבה יש את יתרונות וחסרונות משלה. סביבת הלינוקס נחשבת אמינה אולם מרכיביה האינטראקטיביים דורשים מבונה האתר ידע טכני ברמה גבוה יותר. סביבת חלונות Windows server הנה ידידותית לבוני האתרים אולם פחות יציבה. אולם בסופו של יום בדכ"ל שפת התכנות בה נכתב האתר ובמיוחד רכיביו הדינמיים יגדירו לנו את סביבת השרת.

אירוח אתרים שיתופי - Shared Server

מרבית אתרי האינטרנט בעולם מתארחים בסביבה שיתופית. בסביבה זו מספר רב של אתרים חולקים שרת אינטרנט וספק האירוח מקצה שטח דיסק לכל אחד ולעיתים משאבי מחשב לכל אחד. סביבת השרת ומערכות ההפעלה, תשתית התקשורת, מרכיבי האבטחה והגיבויים מנוהלים עבור הלקוחות. בחבילות השירות מובנים בדרך כלל מרכיבים ושירותים נוספים, חלקם כלול בחבילות השונות וחלקם ניתן בשדרוג החבילה או עבור תשלום נוסף.

הסביבה השיתופית נועדה לאתרים בסיסיים, אתרי מסחר קטנים בעלי פעילות מתונה שרובה פעילות סטטית.

יתרונות אירוח אתרים שיתופי:

 • מחיר והוצאות נילוות מינימליות.
 • כל מרכיבי האירוח מנוהלים .
 • מפתחי האתרים אינם נדרשים לרמה טכנולוגית גבוהה במיוחד .
 • ניהול האתר הינו פשוט ומידי.

חסרונות עקריים:

 • שרת אינטרנט מוגבל מבחינת נפחי הפעילות, גמישות, משאבי מחשב והרשאות שימוש בשרת. אפשרויות השידרוג מוגבלות לתוכנות למרכיבים הבסיסיים, נפח הדיסק ותעבורת הנתונים.
 • ביצועי האתר עשוים להיות מושפעים מפעילות של אתרים שותפים לשרת.

חבילות Reseller ופאנלים לניהול עצמי

במקרים רבים חברות וארגונים קטנים סומכים על חברות חיצוניות שמשמשות כמפתחי האתרים שלהם או מנהלי הרשתות שלהם ומפקידות בידיהם את האחריות לתחזוקת האתרים והמערכות. אלו בתמורה "מסדרות" עבור החברות גם את הטיפול באירוח האתר. חברות הhosting הכירו בתופעה זו ומפתות אנשי מקצוע, מפתחי אתרים ומנהלי רשתות לעבוד כספקי משנה. לצורך כך חברות אירוח מציעות מחירים והנחות מיוחדות וכן כלים מיוחדים לניהול ידידותי של מספר אתרים בשרתי האירוח.

שרת וירטואלי Virtual Private Servers - VPS

סביבה המשלבת את היתרונות של הסביבה השיתופית עם היתרונות של שרת אינטרנט יעודי. בעזרת טכנולוגיה מתקדמת ספק האירוח מחלק משאבים של שרתים חזקים במיוחד למספר מועט של אתרים. לכל אתר מוקצה RAM ו CPU משלהם.

יתרונות שרת VPS:

 • עצמה וגמישות ניכרים.
 • סביבה מנהולת הכוללת את מרכיבי אבטחת המידע, ניטור, גיבויים וכו'.
 • בסביבה הוירטואלית פעילותך אינה מושפעת מפעילות שכניך לשרת.
 • מספר רב של אפשרויות תוכנה ומרכיבים יחודיים.

חסרונות VPS:

 • הסביבה הוירטואלית עובדת באופן חלק יותר רק בסביבת לינוקס, יוניקס או סולריס.
 • הנך מוגבל למשאבים שהוקצעו עבורך .(apache sessions, connections)
 • דרוש ידע טכני ברמה בינונית, כולל UNIX ברמה בסיסית תכנות ואדמינסטרצית דאטה בייס.

שרת אינטרנט - מחשוב ענן

אתרים מתקדמים, אתרים המושכים תנועה רבה, אפליקציות מתקדמות, אפליקציות קריטיות ומערכות שונות שעובדות בסביבת האינטרנט חייבות לשבת על שרת אינטרנט ולעיתים על מספר שרתים משלהם. שרתים יעודיים הינם שרתים שממוקמים בחוות ספק האינטרנט ומושכרים לצורך פעילותן של מערכות הלקוחות. שרתים יעודיים מעניקים גמישות מירבית למפתחים. את עוצמת השרת ויכולתיו (server spec) יש להתאים בקפידה לצורך המיועד בכדי לתמוך בנפח הפעילות הצפויה ובמרכיבי התוכנה הצפויים.

מחשוב ענן הוא פיתוח חדשני של השנים האחרונות, המאפשר קבלת כח מחשוב המווסת לפי צורך ושניתן לגשת אליו מכל מקום ובכל זמן. המשתמשים בשירותי מחשוב ענן אינם צריכים לרכוש ציוד ותוכנה יקרים וגם אינם צריכים לבזבז זמן על ניהול מערכות המחשוב. נועד לבעלי אתרים בינוניים עד מתקדמים שדורשים סביבה בעלת עוצמה וגמישות ויכולים להשתמש בשרת לצורך התקנת תוכנות, קבצי מולטימדיה, מסדי נתונים או אפליקציות מסחריות ואינם מעונינים להפעיל ולתחזק שרתים יעודיים.

קימים מספר מודלים עסקיים לפעילות זו:
 • שרתים יעודיים מושכרים
  באחריות הספק לספק חומרה אמינה בחוות השרתים, מערכות הפעלה כתובות IP, קוי אשראי, ניטור בסיסי, וקישוריות למערכות החשמל בחירום. חוזי ההשכרה נוטים להיות ארוכי טווח. בחלקם מציעים הספקים עסקה המשלבת קניה של החומרה לאחר תקופה או שידרוגה.
 • אירוח שרת אינטרנט של לקוח (collocation)
  במקרים מסוימים, בעלי אפליקציות יהיו מעונינים לארח את השרת שלהם בחוות שרתים מוסדרת. החסרון העיקרי - אין אפשרות לספקיות לתמוך בחומרת השרת ולהעניק "שירות חם" במקרה של נפילת חומרה.
 • שרותים משלימים
  בסביבה היעודית ישנם קונפיגורציות שונות ומשונות של המערכות והמערכות התומכות וכן קיימים גם הבדלים משמעותיים בין מחירים וטיב המערכות. על בעל האתר לדאוג למערכות האבטחה תוכנות ה-database תוכנות הסטטיסטיקה, המולטמדיה, הגיבויים וכו'.
 • מחשוב ענן - שירות מנוהל
  בשרתים יעודיים, תפעול ותחזוקת השרתים והמערכות התומכות מתבצע על ידי אנשי סיסטמס ובדרך כלל באחריות בעל האתר. לחלופין, ובעיקר במערכות שמוגדרות כ- mission critical , ספקים בעלי יכולות מתקדמות יציעי ושירות מובנה יותר ומנוהל גם עבור תמיכה מתקדת במערכות יעודיות. בכך מטשטש הגבול הדק שבין חברות hosting מסורתיות לבין חברות IT ולכן בתעשייה זו יש לא מעט שיתופי פעולה וקונסולידציה בין חברות IT ותיקות לבין חברות hosting מעולם האינטרנט.
התקשרו עכשיו ואחד מנציגינו ישמח לענות לכל שאלותיכם.
טלפון: 073-222-4444.


אירוח אתרים